Повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань
Редакції документа
Питання/Тема
З яких джерел відбувається повернення платнику податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань?
...

...

З огляду на положення пункту 43.6 статті 43 ПК України повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань платникам податків здійснюється з бюджету, у який такі кошти були зараховані.

У свою чергу пунктом 4 Порядку взаємодії територіальних органів Державної фіскальної служби України, місцевих фінансових органів та територіальних органів Державної казначейської служби України у процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 15.12.2015 № 1146, встановлено, якщо платіж, що повертається, був сплачений до загального (спеціального) фонду державного або відповідного місцевого бюджету, але згідно із законодавством не передбачений серед джерел формування відповідного бюджету, повернення здійснюється за рахунок податків та зборів, не віднесених до інших категорій (код класифікації доходів бюджету 19090000) або інших надходжень (код класифікації доходів бюджету 24060300) відповідного бюджету.

Читати детальніше
close icon
Пов'язані питання/Теми
Які суми сплачених грошових зобов’язань має право повернути з бюджету платник податків?Яких умов потрібно дотриматись платнику податків задля отримання права на повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань?З якого моменту надміру сплачена сума податку вважається такою, що виникла?Які наслідки недотримання платником податків строків звернення до контролюючого органу?Який комплекс дій та протягом якого строку має вжити контролюючий орган щодо повернення платнику податків помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань?Чи може нерезидент повернути помилково та/або надміру сплачені суми податку щодо його доходів з джерелом походження з України?У чому полягає дискреційність повноважень контролюючого органу в аспекті повернення платнику податків помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань?До кого має право пред’явити позов платник податків у випадку затримки повернення йому сум помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань?В яких випадках надміру або помилково сплачені податкові зобов’язання вважатимуться такими, що виникли за результатами застосування процедури досягнення податкового компромісу?Якою є відповідальність держави за прострочення нею строків повернення помилково та/або надміру сплачених сум податку?Підприємство перейшло на спрощену систему оподаткування, проте при переході на рахунку в системі електронного адміністрування залишились надміру зараховані кошти. В якому порядку підприємство може повернути ці кошти?
Інформація про документ
Актуально з:
01.01.2016
Зв'язки документа
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію