Повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань
Редакції документа
Питання/Тема
Підприємство перейшло на спрощену систему оподаткування, проте при переході на рахунку в системі електронного адміністрування залишились надміру зараховані кошти. В якому порядку підприємство може повернути ці кошти?
...

...

В связи с переходом на упрощенную систему налогообложения – третью группу единого налога, не предусматривающую включение налога на добавленную стоимость (далее - НДС) в состав единого налога, происходит аннулирование регистрации плательщика НДС.

Согласно пункту 7 Постановления Кабинета Министров Украины от 16 октября 2014 г. № 569 «О некоторых вопросах электронного администрирования налога на добавленную стоимость» в случае аннулирования регистрации плательщика налога остаток средств на его электронном счете перечисляется в бюджет, а такой счет закрывается. Согласно пункту 6 части 1 статьи 29 Бюджетного Кодекса Украины 08.07.2010 № 2456-VI остаток этих средств перечисляет казначейских орган до общего фонда государственного бюджета. Подпункт 3 пункта 27 Постановления Кабинета Министров Украины от 16 октября 2014 г. № 569 «О некоторых вопросах электронного администрирования налога на добавленную стоимость» предусматривает, что возврат остатка средств на электронном счете после аннулирования регистрации плательщика налога на добавленную стоимость осуществляется в соответствии со статьей 43 Налогового Кодекса Украины 02.12.2010 № 2755-VI (далее – НК) по заявлению плательщика.

Читати детальніше
close icon
Пов'язані питання/Теми
Які суми сплачених грошових зобов’язань має право повернути з бюджету платник податків?Яких умов потрібно дотриматись платнику податків задля отримання права на повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань?Чи можливий у випадку повернення помилково та/або надміру сплачених сум одного податку залік з іншими податками?З якого моменту надміру сплачена сума податку вважається такою, що виникла?Які наслідки недотримання платником податків строків звернення до контролюючого органу?Який комплекс дій та протягом якого строку має вжити контролюючий орган щодо повернення платнику податків помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань?Чи може нерезидент повернути помилково та/або надміру сплачені суми податку щодо його доходів з джерелом походження з України?У чому полягає дискреційність повноважень контролюючого органу в аспекті повернення платнику податків помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань?До кого має право пред’явити позов платник податків у випадку затримки повернення йому сум помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань?З яких джерел відбувається повернення платнику податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань?В яких випадках надміру або помилково сплачені податкові зобов’язання вважатимуться такими, що виникли за результатами застосування процедури досягнення податкового компромісу?Якою є відповідальність держави за прострочення нею строків повернення помилково та/або надміру сплачених сум податку?
Інформація про документ
Актуально з:
10.06.2015
Зв'язки документа
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію