Послуги із надання персоналу
Питання/Тема
Чи потрібно отримувати дозвіл на наймання працівників для подальшого виконання ними роботи в Україні в іншого роботодавця?
...

...

Відповідно частин 1, 2 статті 39 Закону України «Про зайнятість населення», діяльність суб'єктів господарюванняроботодавців, які наймають працівників для подальшого виконання ними роботи в Україні в іншого роботодавця на умовах трудових договорів, здійснюється на підставі дозволу, виданого центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції (Державна служба зайнятості). Діяльність суб'єктів господарюванняроботодавців, які наймають працівників для подальшого виконання ними роботи в Україні в іншого роботодавця без дозволу забороняється.

Так, для укладення договорів про надання персоналу на території України суб'єкт господарюванняроботодавець, який наймає працівників для подальшого виконання ними роботи в Україні в іншого роботодавця, в тому числі нерезидент, зобов'язаний отримати у Державні службі зайнятості дозвіл на наймання працівників для подальшого виконання ними роботи в Україні в іншого роботодавця, форма якого затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 20.05.2013 № 359 (далі – Постанова № 359). Пункт 2 Постанови № 359 передбачає, що остання набирає чинності з дня набрання чинності Законом України про внесення змін до деяких законів України про видачу дозволу на наймання працівників для подальшого виконання ними роботи в Україні в іншого роботодавця.

Читати детальніше
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію