Порядок заповнення звітності з ЄСВ
Редакції документа
Питання/Тема
Порядок подання звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування страхувальниками (ТАБЛИЦЯ 1)
...

...

1. Коли подавати звіт?

Страхувальники, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовим договором (крім цивільно-правового договору, укладеного з ФО – підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань), у частині подання звіту за таких осіб, зобов'язані формувати та подавати звітність з ЄСВ до 20 числа місяця наступного за звітним періодом.

Звітний період – звітний місяць.

2. За якою формою подавати звітність страхувальникам?

Звіт про суми нарахованої заробітної плати подається за Формою № 4 згідно з додатком 4 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від 14.04.2015 № 435.

3. Як заповнити титульний аркуш звіту з ЄСВ?

У титульній частині звіту з ЄСВ необхідно відобразити інформацію про:

1. Звітний період – у випадку зі страхувальниками звітним періодом є конкретний місяць року, в якому застрахованим особам здійснювалися виплати, які є базою нарахування ЄСВ.

2. Тип форми звіту:

Початкова – звіт за типом форми «початкова» подається страхувальником вперше, на підставі початкового документа створюється відповідний електронний звіт у базі даних органу доходів і зборів.

Скасовуюча – документ, який є підставою для повного скасування інформації, що попередньо була додана до органу доходів і зборів у формі «початкова». Тобто, якщо страхувальником було відображено недостовірні відомості у початковому звіті з ЄСВ, такий страхувальник має подати скасовуючу звітність.

Додаткова – звітність з позначкою типу «додаткова» подається в тому разі, коли страхувальник не зазначив застраховану особу у випадках, передбачених пунктом 8 розділу IV Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від 14.04.2015 № 435.

Якщо платник подає звітність за видом форми «скасовуюча» чи «додаткова», відмітки в переліку таблиць необхідно поставити напроти тих таблиць, в яких було виявлено помилки.

3. Код ЄДРПОУ

Зазначимо, що залежно від того, подається звіт страхувальником чи його правонаступником, заповнюються різні номери реквізитів «Код ЄДРПОУ».

Реквізит 2 «Код за ЄДРПОУ або реєстраційний номер облікової картки платника податків / серія (за наявності) та/або номер паспорта страхувальника» - заповнюється в тому разі, коли звітність подається безпосередньо страхувальником.

Реквізит 3 «Код за ЄДРПОУ або реєстраційний номер облікової картки платника податків/ серія (за наявності) та/або номер паспорта ліквідованого страхувальника» заповнюється у разі подання звіту правонаступником страхувальника.

4. Найменування /прізвище, ім'я, по батькові

У реквізиті 4 вказується або найменування юридичної особи-страхувальника, або П.І.Б. фізичної особи – підприємця/особи, яка здійснює незалежну професійну діяльність

Місцезнаходження/місце проживання

У реквізиті 5 вказується або місцезнаходження юридичної особи, або місце проживання фізичної особи підприємця/особи, яка здійснює незалежну професійну діяльність.

Також реквізит 4 передбачає відображення телефону страхувальника.

Читати детальніше
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію