Податковий кредит
Питання/Тема
Чи можна з постачальника стягнути відшкодування майнової шкоди, завданої покупцю у зв’язку з неможливістю сформувати податковий кредит внаслідок відсутності реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування?
...

...

Згідно з абзацом третім пункту 198.6 статті 198 Податкового кодексу України (далі – ПК України) податкові накладні, отримані з Єдиного реєстру податкових накладних, є для отримувача товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту. Аналогічне правило щодо можливості платника ПДВ збільшити податковий кредит виключно за зареєстрованими у ЄРПН розрахунками коригування міститься у підпункті б) підпункту 192.1.2 пункту 192.1 статті 192 ПК України.

У зв'язку з цим деякі платники податків звертаються до суду з позовом до своїх контрагентів про відшкодування майнової шкоди у вигляді упущеної вигоди, яка полягає у відсутності у покупця товарів/послуг можливості сформувати податковий кредит, якщо податкова накладна/ розрахунок коригування в ЄРПН не зареєстровані постачальником.

Водночас, як свідчить судова практика, зокрема постанова Верховного Суду від 12.03.2018 у справі № 918/216/17, у задоволені таких позовних вимог суди будуть відмовляти у зв'язку з таким.

Читати детальніше
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію