Податковий кредит
Питання/Тема
Чи може платник формувати податковий кредит, якщо вартість товару/послуги була оплачена одним платежем, а постачальник склав дві чи більше податкові накладні?
...

...

Відповідно до підпункту «а» пункту 198.1 статті 198 Податкового кодексу України (далі – ПК України) до податкового кредиту належать суми податку, сплачені/нараховані у разі здійснення операцій з придбання або виготовлення товарів та послуг.

Водночас згідно з пунктом 198.6 статті 198 ПК України не належать до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних податковими накладними/ розрахунками коригування до таких податкових накладних чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу.

Отже, податковий кредит формується платником ПДВ за наявності таких підставах:

1) ним були придбані на платній основі товари/послуги, операції з постачання яких оподатковуються ПДВ;

2) за такою операцію постачальник склав та зареєстрував в ЄРПН податкові накладні.

Зі свого боку ПК України встановлює свої вимоги до складання та оформлення податкової накладної, на підставі якої платник ПДВ має право на формування податкового кредиту.

Так, відповідно до пункту 201.1 статті 201 ПК України податкова накладна складається на дату виникнення податкових зобов'язань з ПДВ, у якій, зокрема, зазначається ціна постачання товару/ послуги.

Читати детальніше
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію