Додаток
Форма 1
Додаток
Форма 2
Додаток
Форма 3
Додаток
Форма 4
Вхід|Реєстрація

Ru

En

Ua

Податковий період
Пошук у тексті
Знайти
Вверх из Вниз
Питання/Тема
Що таке «податковий період»?
...

...

За пунктом 33.1 статті 31 ПК, податковим періодом визнається встановлений ПК України період часу, з урахуванням якого відбувається обчислення та сплата окремих видів податків та зборів.

Законом встановлюється обов'язок платника податку сплачувати певну суму податку. З цією метою він зобов'язаний, обчислювати суму такого податку/ збору, подавати податкову звітність про обчислену суму відповідного податку/ збору, та сплатити такий податок/ збір. В цілях визначення відповідного результату необхідно періодично підбивати підсумок [Под ред. С.Г. Пепеляева. Налоговое право: Учебное пособие/Под ред С.Г. Пепеляева. – М.:ИД ФБК-ПРЕСС, 2000. – 343 с. (Серия «Академия бухгалтера и менеджера»). // ст. 43]. З цією метою при встановленні будь-якого податку або збору, обов'язково зазначається податковий період, який являє собою певний період часу (рік, півріччя, три квартали, квартал, місяць, день), протягом і по закінченні якого визначається об'єкт оподаткування, податкова база й обчислюється сума податку, яку необхідно буде сплатити платнику податків.

Отже, з одного боку, податковий період являє собою певний строк протягом у платника виникає податковий обов'язок, у зв'язку з наявністю об'єкта оподаткування та визначається база такого податку чи збору.

З другого боку податковий період забезпечує дотримання принципу одноразовості оподаткування, відповідно до якого об'єкт оподаткування протягом встановленого податкового періоду може обкладатися податком або збором тільки раз. При чому, цей принцип потрібно розуміти не лише стосовно сплати податку, а й інших підвидів податкового обов'язку платника за статтею 36 ПК, таких як обчислення та декларування податку/ збору. Тобто, на платника податків, який правильно обчислив, задекларував та сплатив податок/ збір за відповідний податковий період, не може бути покладено обов'язок виконати ще раз вищезазначені дії за той самий податковий період. 

Читати детальніше
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити