Додаток
Форма 1
Додаток
Форма 2
Додаток
Форма 3
Додаток
Форма 4
Вхід|Реєстрація

Ru

En

Ua

Податковий період
Пошук у тексті
Знайти
Вверх из Вниз
Питання/Тема
Як тлумачиться податковими органами «податковий період, наступний за періодом»?
...

...

Податкові органи тлумачать цей термін як податковий період, який наступає зразу після закінчення терміну податкового періоду, у якому виникає певний юридичний факт, з яким пов'язується та чи інша подія. Наприклад, у абзаці 2 пункту 50.1 статті 50 ПК України вказується, що платник податків має право не подавати такий розрахунок, якщо відповідні уточнені показники зазначаються ним у складі податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявлені. Тобто, за загальним правилом, до уваги беруть тільки один наступний податковий період, який наступає зразу після певного податкового періоду, а не всі (будь-які) наступні податкові періоди. 

Аналогічно тлумачать й інші подібні формулювання у ПК України, наприклад «податковий період, що настає за податковим періодом».

Якщо до уваги беруться будь-які податкові періоди, що наступають після закінчення податкового періоду, з яким пов'язують настання певного юридичного факту, законодавець використовує такі формулювання як, наприклад,  «наступні податкові періоди» («у наступних податкових періодах»), тощо.

Експерт Taxlink,
Мирослава НЕЧАЙ

?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити