Податкове зобов'язання
Редакції документа
Питання/Тема
Хто зобов’язаний обчислювати, декларувати та сплачувати податкові зобов’язання?
...

...

Обчислення, декларування та сплату податкових зобов'язань здійснює:

  • платник податку;
  • податковий агент;
  • представник платника податків

1. Платник податків самостійно, крім випадків визначення податковим органом або податковим агентом, за загальним правилом, визначає суму податкового зобов'язання. Обчислення та сплата податкових зобов'язань може бути здійснена представником платника податків. Представництво може бути здійснено в силу закону або договору. (Детальніше про представництво за законом в аналітичному матеріалі до статті 99 ПК України). У випадку представництва за договором, для уповноваження особи обчислювати та сплачувати податки необхідно укласти договір-доручення та видати довіреність. З огляду на відсутність прямої законодавчої заборони, представником може бути як фізична, так і юридична особа.

...

Читати детальніше
close icon
Пов'язані питання/Теми
Що таке податкове зобов'язання та коли воно виникає?Чи можна вважати суму ЄСВ податковим зобов’язанням?Чи є сума, що перераховується на спецрахунки, податковим зобов’язанням?Чи є авансові внески з податку на прибуток податковим зобов’язанням?Чи припиняється обов’язок зі сплати податкового зобов’язання при відкликанні податкового повідомлення-рішення та податкової вимоги? Чи може сплатити податкові зобов’язання платника податків третя особа? Як обчислюються податкові зобов’язання? Яким чином і коли необхідно декларувати податкові зобов’язання?Чи можна змінити суму податкового зобов'язання, у разі неправильного її відображення в податковій декларації/звітності?Якщо податковий орган невірно визначив податкове зобов’язання, як можна його змінити?Яка різниця між узгодженим та неузгодженим податковим зобов’язанням?Чи можна укласти договір відступлення права вимоги податкового зобов’язання?В який строк необхідно сплатити податкове зобов’язання?В який строк необхідно сплачувати податкові зобов’язання, якщо декларація подана із пропущенням строків?Чи може бути погашена сума податкових зобов’язань за рахунок надміру сплачених авансових внесків?
Інформація про документ
Актуально з:
28.07.2015
Зв'язки документа
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію