Податкове зобов'язання
Редакції документа
Питання/Тема
Чи можна укласти договір відступлення права вимоги податкового зобов’язання?
...

...

Згідно з пунктом 87.7 статті 87 ПК України забороняється будь-яка уступка грошового зобов'язання або податкового боргу платника податків третім особам. Ця норма забороняє державі в особі контролюючих органів уступати право вимоги податкових зобов'язань будь-яким особам.

Проте, податкові зобов'язання, повне та своєчасне погашення яких забезпечене гарантами, відповідно до вимог податкового та митного законодавства, може бути уступлене третім особам, проте не державою, а самим гарантом. Тобто у випадку гарантування своєчасної та повної сплати податкового зобов'язання банківською установою або незалежним фінансовим посередником, який в порядку, визначеному главою 45 МК України, отримав статус гаранта, право вимоги такого податкового зобов'язання може бути уступлене третім особам.

Якщо сплату податкового зобов'язання здійснив замість платника податків гарант, то право вимоги відповідної суми коштів з платника податків може бути уступлене гарантом іншим особам.

close icon
Пов'язані питання/Теми
Що таке податкове зобов'язання та коли воно виникає?Чи можна вважати суму ЄСВ податковим зобов’язанням?Чи є сума, що перераховується на спецрахунки, податковим зобов’язанням?Чи є авансові внески з податку на прибуток податковим зобов’язанням?Чи припиняється обов’язок зі сплати податкового зобов’язання при відкликанні податкового повідомлення-рішення та податкової вимоги? Хто зобов’язаний обчислювати, декларувати та сплачувати податкові зобов’язання? Чи може сплатити податкові зобов’язання платника податків третя особа? Як обчислюються податкові зобов’язання? Яким чином і коли необхідно декларувати податкові зобов’язання?Чи можна змінити суму податкового зобов'язання, у разі неправильного її відображення в податковій декларації/звітності?Якщо податковий орган невірно визначив податкове зобов’язання, як можна його змінити?Яка різниця між узгодженим та неузгодженим податковим зобов’язанням?В який строк необхідно сплатити податкове зобов’язання?В який строк необхідно сплачувати податкові зобов’язання, якщо декларація подана із пропущенням строків?Чи може бути погашена сума податкових зобов’язань за рахунок надміру сплачених авансових внесків?
Інформація про документ
Актуально з:
28.07.2015
Зв'язки документа
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію