Податкове зобов'язання
Редакції документа
Питання/Тема
Чи є сума, що перераховується на спецрахунки, податковим зобов’язанням?
...

...

Сума коштів, що підлягають перерахуванню на спеціальні рахунки, не має усіх ознак податкового зобов'язання. Проте відсутність деяких ознак не дає можливості уникнути відповідальності за несвоєчасне перерахування коштів на спеціальний рахунок.

Так, виходячи із визначення податкового зобов'язання, однією із його ознак є сплата до відповідного бюджету. Сільгоспвиробникам, що обрали спеціальний режим оподаткування, сума податку на додану вартість перераховується з рахунку в системі електронного адміністрування на відкритий у банківській або казначейській установі спеціальний рахунок. Там кошти акумулюються та можуть бути використані платником податків відповідно до пункту 209.2 статті 209 ПК України. Більше того, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 12 січня 2011 р. № 11 "Про затвердження Порядку акумулювання сільськогосподарськими підприємствами сум податку на додану вартість на спеціальних рахунках, відкритих у банках та/або органах, які здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів" , починаючи з 1 січня 2018 року, сума податку на додану вартість перераховується на поточний рахунок сільськогосподарського підприємства.

Читати детальніше
close icon
Пов'язані питання/Теми
Що таке податкове зобов'язання та коли воно виникає?Чи можна вважати суму ЄСВ податковим зобов’язанням?Чи є авансові внески з податку на прибуток податковим зобов’язанням?Чи припиняється обов’язок зі сплати податкового зобов’язання при відкликанні податкового повідомлення-рішення та податкової вимоги? Хто зобов’язаний обчислювати, декларувати та сплачувати податкові зобов’язання? Чи може сплатити податкові зобов’язання платника податків третя особа? Як обчислюються податкові зобов’язання? Яким чином і коли необхідно декларувати податкові зобов’язання?Чи можна змінити суму податкового зобов'язання, у разі неправильного її відображення в податковій декларації/звітності?Якщо податковий орган невірно визначив податкове зобов’язання, як можна його змінити?Яка різниця між узгодженим та неузгодженим податковим зобов’язанням?Чи можна укласти договір відступлення права вимоги податкового зобов’язання?В який строк необхідно сплатити податкове зобов’язання?В який строк необхідно сплачувати податкові зобов’язання, якщо декларація подана із пропущенням строків?Чи може бути погашена сума податкових зобов’язань за рахунок надміру сплачених авансових внесків?
Інформація про документ
Актуально з:
28.07.2015
Зв'язки документа
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію