Податкова застава
Питання/Тема
Коли виникає право податкової застави?
...

...

Відповідно до положень ПК України, право податкової застави виникає у разі несплати у встановлені строки суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної платником податків у податковій декларації, – з дня, що настає за останнім днем зазначеного строку. А в разі, якщо грошове зобов'язання було визначене контролюючим органом – з дня виникнення податкового боргу (пункти 89.1.1, 89.1.2 статті 89 ПК України). Крім того, право на податкову заставу виникає разом з виникненням податкового боргу і не потребує документального підтвердження, про що зазначено в пункті 88.2 статті 88 ПК України.

У цьому випадку вбачаються неузгодженості у законодавстві, з огляду на те, що податкова застава не є поняттям абстрактним, а накладається на визначене майно. Для застосування права податкової застави, повинен бути документ, що засвідчує точний перелік майна, яке переходить у заставу. Адже правовідносини застави не можуть існувати без індивідуально визначеного об'єкта, на який спрямовані права та обов'язки сторін. Очевидно, що документом, що індивідуалізує майно, є Акт опису майна, який складається податковим керуючим. З огляду на те, що податкова застава поширюється лише на ті об'єкти, які зазначені в описі, вважаємо, що формулювання законодавця з приводу виникнення права податкової застави та документального підтвердження такого виникнення є некоректним.

Читати детальніше
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію