Податкова застава
Питання/Тема
Як застосовується податкова застава, якщо вартість майна нерівнозначна розміру податкового боргу?
...

...

Першопочатково в українському законодавстві не було обмежень щодо розміру податкової застави. Головну роль у визначенні розміру активів, що переходять у податкову заставу зіграло рішення Конституційного суду України від 24 березня 2005 року № 2-рп/2005, в якому зазначено, що «поширення права податкової застави на будь-які види активів платника податків, яка перевищує суму податкового зобов'язання чи податкового боргу, може призвести до позбавлення такого платника не тільки прибутків, а й інших активів, ставлячи під загрозу його подальшу підприємницьку діяльність аж до її припинення».

У цьому ж рішенні Конституційний суд наголосив, що «поширення права податкової застави на будь-які види активів платника податків незалежно від суми податкового боргу, порушує справедливе вирішення питань застосування права податкової застави є неконституційним».

На даному етапі таке обмеження закріплене у статті 89 ПК України.

Читати детальніше
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію