Додаток
Форма 1
Додаток
Форма 2
Додаток
Форма 3
Додаток
Форма 4
Вхід|Реєстрація

Ru

En

Ua

Податкова пільга
Пошук у тексті
Знайти
Вверх из Вниз
Питання/Тема
Чи може платник податків відмовитися від податкової пільги?
...

...

Відповідно до пункту 30.4 статті 30 ПК України платник податків вправі відмовитися від використання податкової пільги чи зупинити її використання на один або декілька податкових періодів, якщо інше не передбачено у ПК України. Деталізація цієї норми в інших статтях ПК України чи підзаконних актах практично відсутня. У зв'язку з чим на практиці виникає багато проблемних питань при реалізації платником права на відмову від податкової пільги.

Перше питання, яке має місце: чи від будь-якої пільги платник податків може відмовитися? З логіки викладу норми пункту 30.4 статті 30 ПК України, платник може відмовитися від будь-якої податкової пільги, якщо заборона на таку відмову прямо не встановлена у ПК України. Аналіз норм ПК України щодо регулювання податкових пільг свідчить, що щодо жодної з податкових пільг така заборона не встановлена. Проте контролюючі органи мають іншу позицію з цього приводу. Так, у листі Державної податкової адміністрації України від 20.01.2011 р. №1390/7/16-1517-01 «Про можливість відмови від пільги з ПДВ» ДПА вказує, що відмовитися від використання податкової пільги чи зупинити її використання на один або декілька податкових періодів платник податків вправі лише тоді, коли звільнення надається безпосередньо платнику податків, а не окремим операціям з постачання тих чи інших товарів чи надання тих чи інших послуг, та робить висновок, що відмовитися від пільг з податку на додану вартість платник не може. ...

Читати детальніше
close icon
Інформація про документ
Актуально з:
24.07.2015
Елемент податку:
  • Пільга з податку
  • Зв'язки документа
    ?Поставте своє запитання
    Популярні податкові теми
    Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
    Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
    Відправити