Платіжне доручення
Редакції документа
Питання/Тема
Чи може контролюючий орган змінити призначення платежу за платіжним дорученням?
...

...

Згідно з положеннями пункту 3.8 Інструкції №22 реквізит «призначення платежу» платіжного доручення заповнюється платником так, щоб надавати повну інформацію про платіж та документи, на підставі яких здійснюється перерахування коштів отримувачу. Повноту інформації визначає платник з урахуванням вимог законодавства України. Таким чином, правом визначати призначення платежу наділений виключно платник, що ініціює перерахування коштів з власного рахунку. Аналогічна позиція склалася і у судовій практиці, наприклад, аналізуючи чинне законодавство України, у тому числі у частині визначення призначення платежу, Вищий адміністративний суд України у рішенні по справі №2а/0270/3916/11 приходить до висновку, що: «право визначати призначення платежу відповідно до чинного законодавства України належить виключно платнику». Окрім того, посилаючи на частину 2 статті 19 Конституції України суд зазначає, що органи державної влади та місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі та в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. При цьому, податковий орган не наділений правом чи обов'язком змінювати призначення платежу, визначене платником податків.

Читати детальніше
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію