Підприємство
Питання/Тема
Як співвідносяться поняття «великий платник податку» та «велике підприємство»?
...

...

Великий платник податків (далі – ВПП) – юридична особа, у якої обсяг доходу від усіх видів діяльності за останні чотири послідовні податкові (звітні) квартали перевищує п'ятсот мільйонів гривень або загальна сума сплачених до Державного бюджету України податків за платежами, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, за такий самий період перевищує дванадцять мільйонів гривень (підпункт 14.1.24. пункту 14.1. статті 14 ПК України).

Звертаємо увагу на те, що «великий платник податку» та «велике підприємство» відрізняються на підставі наступного:

 1. Для віднесення особи до ВПП не має значення кількість працівників за календарний рік, в той час як обов'язковою умовою для віднесення особи до великого підприємства є наявність середньої кількості працівників за звітний період (календарний рік), що перевищує 250 осіб.
 2. Однією з умов, які є необхідними для віднесення особи до ВПП є наявність обсягу доходу від усіх видів діяльності за останні чотири послідовні податкові (звітні) квартали, що перевищує 500 мільйонів гривень, в той час як обов'язковою умовою для віднесення особи до великого підприємства є наявність річного дохід від будь-якої діяльності у сумі 50 мільйонам євро.
 3. Однією з умов, які є необхідними для віднесення особи до ВПП є наявність загальної суму сплачених до Державного бюджету України податків у розмірі більше 12 мільйонів гривень, в той час як для віднесення особи до великого підприємства сума сплачених податків значення не має.
Читати детальніше
close icon
Інформація про документ
Актуально з:
10.06.2015
Елемент податку:
 • Платник податку
 • Зв'язки документа
  ?Поставте своє запитання
  Популярні податкові теми
  Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
  Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
  Відправити
  Замовити персональну презентацію