Первинні документи. Знищення первинних документів.
Питання/Тема
Яка відповідальність передбачена за безпідставне знищення первинних документів?
...

...

Чинним законодавством України передбачено, що посадові особи підприємства за безпідставне знищення документів можуть притягуватися до адміністративної, кримінальної відповідальності, а саме підприємство до застосування фінансових санкцій.

Адміністративна відповідальність

Відповідно до статті 921 Кодексу України про адміністративні правопорушення недбале зберігання, псування, незаконне знищення, приховування, незаконна передача іншій особі архівних документів, порушення порядку щодо доступу до зазначених документів, а також неповідомлення державної архівної установи про наявні архівні документи у разі виникнення загрози знищення або значного погіршення їх стану –

  • тягнуть за собою попередження або накладення штрафу на громадян від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і попередження або накладення штрафу на посадових осіб – від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Читати детальніше
close icon
Пов'язані питання/Теми
Що таке товарно-транспортна накладна?Який порядок складення товарно-транспортної накладної?Чи є відсутність товарно-транспортної накладної підставою для визнання операції нереальною?Які особливості оформлення ТТН на переміщення спирту етилового та алкогольних напоїв?Чи є копія з оригіналу (фотокопія, скан-копія) належним первинним документом для ведення бухгалтерського обліку?Чи має для замовника юридичну силу акт виконаних робіт (наданих послуг), складений виконавцем в електронній формі?У якому періоді потрібно визнати витрати за електронним актом виконаних робіт (наданих послуг), складеному наприкінці вересня, а підписаному сторонами на початку жовтня?Що таке первинний документ?Які обов’язкові реквізити передбачені для первинних документів?Недоліки в оформленні первинних документів є підставою для визнання господарської операції нереальною?Чи є товарно-транспортна накладна первинним документом? Чи є рахунок-фактура первинним документом?Який порядок та строк зберігання первинних документів?Який порядок знищення первинних документів із закінченням строку зберігання?
Інформація про документ
Актуально з:
28.07.2015
Зв'язки документа
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію