Первинні документи. Знищення первинних документів.
Питання/Тема
Чи є копія з оригіналу (фотокопія, скан-копія) належним первинним документом для ведення бухгалтерського обліку?
...

...

Копія оригіналу паперового документа (фотокопія, скан-копія) не має юридичної сили, а тому формування бухгалтерського запису на її підставі є неправомірним.  Для цілей бухгалтерського обліку необхідно отримати оригінали документів або ж електронну копію, засвідчену електронним цифровим підписом або печаткою.

Якщо оригінал первинного документа від контрагента не отримано (незалежно від причин затримки), підставою для внесення інформації про таку операцію є внутрішній первинний документ (акт; раніше до 2017 року –  бухгалтерська довідка), складений посадовою особою, відповідальною за приймання-відпуск послуг/товарів/робіт (за умови передбачення його правилами документообігу підприємства).

Відповідно до положень ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-XIV  (далі – Закон № 996-ХIV) підставою   для   бухгалтерського  обліку  господарських  операцій  є  первинний  документ. Первинним документом в розумінні Закону є документ, який містить відомості про господарську операцію та повинний мати обумовлені обов'язкові реквізити. Зокрема, первинний документ повинен містити особистий підпис особи, відповідальний за здійснення операції та правильність її оформлення.

Читати детальніше
close icon
Інформація про документ
Актуально з:
28.07.2015
Зв'язки документа
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію