Період заниження
Питання/Тема
Чи буде сплачуватися пеня за період заниження та на суму заниження зобов’язання, якщо платник податків допустив помилку в декларації, внаслідок чого занизив суму зобов’язання, проте вчасно її сплатив?
...

...

Якщо платник податків допустив помилку та вказав у декларації суму зобов'язання меншу, ніж повинен був сплатити (і потім таке заниження виявлене контролюючим органом або самим платником) , проте сплатив вчасно правильну суму зобов'язання, на момент сплати контролюючий орган різницю між сплаченою і задекларованою сумою буде обліковувати як переплату, якщо раніше у платника не було податкового боргу з цього податку.

Відповідно до пункту 87.1 статті 87 ПК України сплата грошових зобов'язань або погашення податкового боргу може бути здійснена за рахунок надміру сплачених сум такого платежу (без заяви платника) або за рахунок помилково або надміру сплачених сум з інших платежів (на підставі відповідної заяви платника) до відповідних бюджетів. Тобто, якщо станом на дату проведення нарахування грошових зобов'язань у платника обліковуються надміру сплачені суми з відповідного платежу, то такі нараховані грошові зобов'язання в автоматичному режимі погашаються за рахунок наявної переплати. Таку позицію висловлює контролюючий орган.

Читати детальніше
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію