Пенсія
Питання/Тема
Що таке пенсія?
...

...

Закон України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» надав визначення поняттю «пенсія». Так, відповідно до норм зазначеного закону, пенсія – це  щомісячна пенсійна виплата в солідарній системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, яку отримує застрахована особа в разі досягнення нею передбаченого цим Законом пенсійного віку чи визнання її інвалідом, або яку отримують члени її сім'ї у випадках, визначених цим Законом.

Отже, можна визначити основні ознаки пенсії:

  1. Це щомісячна грошова виплата, тобто вона виплачується кожного місяця протягом строку на який вона призначена.
  2. Є тривалою виплатою. Пенсія виплачується протягом терміну на який вона призначена: пенсія за віком – довічно, пенсія по інвалідності – на період встановлення інвалідності; пенсія у зв'язку з втратою годувальника, наприклад дітям померлого годувальника до досягнення 18 річного віку, а тим, що навчаються у вищому навчальному закладі – до закінчення навчання, але не більше, ніж до досягнення 23 років.
  3. Це виплата саме в солідарній системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, так як до виплат накопичувальної системи належить довічна пенсія та одноразова виплата.
  4. Індивідуальна виплата. Пенсія призначається конкретній особі на підставі наявного страхового стажу та розміру заробітної плати, яку вона отримувала.
  5. Пенсія – це державна виплата, адже призначається і виплачується державним органом  (територіальним органом Пенсійного фонду) з внесків громадян та/або з Державного бюджету України.
Читати детальніше
close icon
Пов'язані питання/Теми
Інформація про документ
Зв'язки документа
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію