Пенсія за віком
Питання/Тема
За яких умов право на пенсію мають особи, що не досягли пенсійного віку?
...

...

Частина 1 статті 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" встановлено дві основні вимоги для призначення пенсії за віком: пенсійний вік, який складає 60 років для чоловіків та жінок, та страховий стаж 15 років.

Закон України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" не передбачає можливості дострокового виходу на пенсію, тобто призначення пенсії зі зниженням пенсійного віку. Однак, питання пенсійного забезпечення регулюються й іншими законами. Так, Закон України "Про пенсійне забезпечення", що регулював основні питання пенсійного забезпечення до набрання 01.01.2004 чинності Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" , діє лише частково в частині, що регулює призначення пенсій на пільгових умовах та за вислугу років.

Для обох цих видів пенсій встановлюється ряд специфічних вимог, таких як робота на певних посадах, спеціальностях. Загальні умови набуття права на пенсію за віком на таких осіб не розповсюджується і пенсія їм призначається до досягнення ними пенсійного віку.

Для того, щоб продовжити роботу необхідно Увійти

Ще не маєте підписки? Спробуйте безкоштовну тест-версію протягом 72-х годин!

Бажаєте ознайомитися з умовами підключення та оформити підписку?

Підписка Замовити дзвінок
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію