Пенсія за віком
Питання/Тема
Чи має право на якісь виплати особа, яка на момент досягнення пенсійного віку не має необхідного мінімального страхового стажу?
...

...

Може скластися ситуація, коли особа досягла пенсійного віку, але не має мінімального страхового стажу, необхідного для призначення пенсії, а отже, така особа не має права на призначення пенсії за віком відповідно до статті 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

В такому випадку особа має право на отримання державної соціальної допомоги, яка нараховується органами соціального захисту населення, а не Пенсійним фондом.

Призначення  та виплата такої соціальної допомоги врегульована Законом України від 18.05.2004 № 1727 «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам». Відповідно до норм цього закону, якщо особа не має права на пенсію, то державна соціальна допомога виплачується їм незалежно від наявного страхового стажу після досягнення ними 63 років.

Читати детальніше
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію