пенсія по інвалідності від нещасного випадку на виробництві
Питання/Тема
Які розміри та порядок обчислення пенсії по інвалідності внаслідок трудового каліцтва чи професійного захворювання?
...

...

Статтею 29 Закону України «Про пенсійне забезпечення» передбачено, що пенсії інвалідам внаслідок трудового каліцтва та професійного захворювання обчислюються із середнього заробітку на підприємстві для цієї професії. Якщо фактичний заробіток інваліда перевищує середньомісячний заробіток на підприємстві для даної професії, то така пенсія по інвалідності повинна обчислюватись з його фактичного заробітку.

Встановлені наступні розміри пенсії по інвалідності внаслідок трудового каліцтва чи професійного захворювання, які призначаються незалежно від стажу роботи у відсотковому відношенні залежно від групи інвалідності, а саме:   інвалідам I групи – 70 %;     інвалідам II групи – 60 %; інвалідам III групи – 40 %. Отже, розмір цього виду пенсії встановлюється у відсотках до середнього заробітку на підприємстві, який обчислюється для тієї чи іншої професії.

Варто звернути увагу, що на сьогодні чинними є постанови Кабінету Міністрів України «Про підвищення розмірів трудових пенсій» від 15.04.2003 № 544 та «Деякі питання пенсійного забезпечення громадян» від 26.03.2008 № 265.

Читати детальніше
close icon
Пов'язані питання/Теми
Який порядок призначення пенсії по інвалідності, що настала внаслідок трудового каліцтва або професійного захворювання?Які умови призначення пенсії по інвалідності, що настала внаслідок трудового каліцтва або професійного захворювання? Чи зараховується до страхового і пільгового стажу час перебування на інвалідності?Чи існує право на призначення пенсії в разі втрати годувальника, який помер від нещасного випадку на виробництві й професійного захворювання?Яким нормативно-правовим документом затверджено перелік професійних захворювань?З яких джерел здійснюється фінансування пенсій по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсій у зв’язку із втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання?
Інформація про документ
Зв'язки документа
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію