пенсія по інвалідності від нещасного випадку на виробництві
Питання/Тема
Чи зараховується до страхового і пільгового стажу час перебування на інвалідності?
...

...

Статтею 56 Закону України «Про пенсійне забезпечення» було передбачено, що час перебування на інвалідності у зв'язку з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням зараховується до стажу роботи для призначення пенсії за віком, а також до стажу роботи зі шкідливими умовами, який дає право на призначення пенсії на пільгових умовах і у пільгових розмірах.

З прийняттям Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (набрав чинності 01.01.2004 року) не передбачалося зарахування до страхового стажу періодів перебування на інвалідності у зв'язку з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням. Проте Законом України «Про підвищення престижності шахтарської праці» від 2 вересня 2008 року № 345-VI були внесені зміни до статті 24 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», якими передбачено, що час перебування на інвалідності у зв'язку з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням зараховується до страхового стажу для призначення пенсії за віком, а також до страхового стажу роботи із шкідливими умовами, який дає право на призначення пенсії на пільгових умовах і у пільгових розмірах.

Читати детальніше
close icon
Пов'язані питання/Теми
Який порядок призначення пенсії по інвалідності, що настала внаслідок трудового каліцтва або професійного захворювання?Які умови призначення пенсії по інвалідності, що настала внаслідок трудового каліцтва або професійного захворювання? Які розміри та порядок обчислення пенсії по інвалідності внаслідок трудового каліцтва чи професійного захворювання? Чи існує право на призначення пенсії в разі втрати годувальника, який помер від нещасного випадку на виробництві й професійного захворювання?Яким нормативно-правовим документом затверджено перелік професійних захворювань?З яких джерел здійснюється фінансування пенсій по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсій у зв’язку із втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання?
Інформація про документ
Зв'язки документа
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію