Додаток
Форма 1
Додаток
Форма 2
Додаток
Форма 3
Додаток
Форма 4
Вхід|Реєстрація

Ru

En

Ua

Пеня
Пошук у тексті
Знайти
Вверх из Вниз
Питання/Тема
Як можна оскаржити суму нарахованої пені, зважаючи на відсутність акта застосування фінансової відповідальності?
...

...

Судова практика розгляду справ щодо правомірності нарахування пені є досить поширеною. Водночас, суди, в тому числі і Вищий адміністративний суд України не дійшли єдиної судової практики щодо можливості оскарження дій контролюючих органів із нарахування пені. Для прикладу наведемо судове рішення.

Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 24 квітня 2014 року по справі № 2а-6486/12/2070 встановлено, що позивачем подано до адміністративного суду позов про зобов'язання вилучити з картки особового рахунку ТОВ «Навчальний друк» неправильно встановлену та нараховану пеню з податку на доходи фізичних осіб у розмірі 14 924,15 грн.

Суд першої інстанції дійшов висновку про те, що дії податкового органу по обліку платежів у картці особового рахунку не породжують будь-яких правових наслідків для позивача, тому підстав для задоволення позову про зобов'язання внести зміни до облікової картки не вбачає. Постановою Харківського апеляційного адміністративного суду від 24 вересня 2012 року скасовано постанову Харківського окружного адміністративного суду від 06 липня 2012 року та задоволено позов в повному обсязі.

Позивачем самостійно задекларовано податкове зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб у сумі 260079,67 грн. шляхом подання декларації № 9001008325 від 16.03.2011 р.

ТОВ «Навчальний друк» було подано уточнюючу декларацію з податку на доходи фізичних осіб № 30824 від 14.10.2011 з розрахунком, на підставі якої сума податкової заборгованості перед бюджетом зменшилась на 260 079,67 грн.

Відповідачем було нараховано пеню за несвоєчасну сплату податкового боргу , що виник за результатами даних податкової декларації з податку на доходи фізичних осіб № 9001008325 від 16.03.2011, у розмірі 14 924,15 грн., яка обліковується в картці особового рахунку ТОВ «Навчальний друк».

Судом у справі № 2-а-13153/11/2070 встановлено, що пеня в розмірі 14 924,15 грн. була нарахована за несвоєчасну сплату податкового боргу , що виник за результатами, визначеними у податковій декларації з податку на доходи фізичних осіб від 16.03.2011 № 9001008325. При цьому, таке нарахування відбулось до моменту подання уточнюючої декларації.

Виходячи з положень зазначеної норми пункту 50.1 статті 50 ПК України, позивач скористався наданим правом та подав до Дергачівської МДПІ уточнюючий розрахунок у встановлений законом строк.

Статтею 129 ПК України передбачено нарахування пені на суму податкового боргу після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого податкового зобов'язання.

Таким чином, колегія суддів Вищого адміністративного суду України погодилась із обґрунтованістю винесення постанови судом апеляційної інстанції про задоволення позову щодо виключення з картки особового рахунку платника податків ТОВ «Навчальний друк» пені з податку на доходи фізичних осіб у розмірі 14 924,15 грн.

Читати детальніше
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити