Додаток
Форма 1
Додаток
Форма 2
Додаток
Форма 3
Додаток
Форма 4
Вхід|Реєстрація

Ru

En

Ua

Пеня
Пошук у тексті
Знайти
Вверх из Вниз
Питання/Тема
Чи є одночасне накладення на правопорушника штрафних санкцій та пені порушенням статті 69 Конституції України?
...

...
  1. Чинний ПК України дійсно закріплює склади податкових правопорушень , за вчинення яких суб'єкт може бути притягнений до фінансової відповідальності у вигляді штрафу та пені . Так, наприклад, одним із таких правопорушень є несвоєчасна сплата податкового боргу , за яку на суб'єкта накладається штраф на підставі статті 126 ПК України, а також відбувається нарахування пені у відповідності до вимог статті 129 ПК України ( див. підпункт 129.1.1) ;
  2. Враховуючи приписи пункту 111.2. статті 111 ПК України, можна стверджувати, що фінансова відповідальність може застосовуватись у трьох різних видах ( формах): у формі пені ; у формі штрафу ; у формі штрафу та пені . При цьому, слід врахувати, що ані пеня , ані штраф не виступають окремими та самостійними видами відповідальності , а існують в якості фінансових санкцій . Беручи до уваги вже наведені нами позиції ВСУ, можемо дійти висновку, що «одночасне застосування до суб'єкта і штрафу , і пені , не вказує на «подвійне» притягнення такого платника податків до фінансової відповідальності».
  3. На підкріплення сформульованої нами позиції, можемо зазначити, що на рівні судової та адміністративної практик проблема незаконності/неконституційності положень пункту 111.2. статті 111 ПК України не підіймалася. Відсутність правозастосовних орієнтирів вказує на те, що податковими органами ( і платниками податків ) вироблена усталена позиція – одночасне застосування фінансового штрафу та пені є законним.

Зазначимо, що ми можемо говорити про те, що штраф та пеня одночасно нараховуються за одне й те саме діяння лише в контексті складів правопорушень, передбачених статтями 126 та 127 ПК України.

Читати детальніше
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити