особа визнана безвісно відсутньою або оголошена померлою
Питання/Тема
Чи мають право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника особи, годувальник яких визнаний безвісно відсутнім або оголошений померлим?
...

...

У статті 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» чітко визначено, що положення цього Закону, що стосуються сім'ї померлого, відповідно поширюються і на сім'ю особи, визнаної безвісно відсутньою або оголошеною померлою у встановленому законом порядку.

Отже, якщо у особи, яка визнана безвісно відсутньою або оголошена померлою, є непрацездатні члени сім'ї, які перебували на його утриманні, відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», то такі особи мають право на призначення пенсії на загальних підставах.

Звернутися за призначенням пенсії у зв'язку з втратою годувальника утриманці осіб, визнаних безвісно відсутніми чи оголошених померлими, мають право після набрання законної сили рішення суду та отримання документів від органу реєстрації актів цивільного стану, підтверджуючих факт безвісної відсутності чи смерті особи.

Пенсія у зв'язку з втратою годувальника у такому випадку має призначатися з моменту визнання особи безвісно відсутньою або оголошення її померлою. Тобто, така конкретна дата, з якої і призначається пенсія, визначається судом у своєму рішенні та міститься в документах, виданих органами реєстрації цивільного стану.

?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію