Оскарження рішень
Питання/Тема
Які з рішень контролюючих органів підлягають оскарженню?
...

...

Відповідно до підпункту 14.1.7 пункту 14.1 статті 14 ПК України оскарження рішень контролюючих органів – оскарження платником податку податкового повідомлення - рішення про визначення сум грошового зобов'язання платника податків або будь-якого рішення контролюючого органу в порядку і строки, які встановлені цим Кодексом за процедурами адміністративного оскарження, або в судовому порядку.

Стаття 56 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (надалі – ПК України) надає платнику податків право на оскарження рішень контролюючих органів. При цьому положення статті 56 ПК України вказують на можливість оскарження будь-якого рішення контролюючого органу, якщо воно підпадає під один з критеріїв:

  • в рішенні неправильно визначена сума грошового зобов'язання;
  • рішення контролюючого органу суперечить законодавству;
  • рішення контролюючого органу виходить за межі його повноважень, встановлених ПК України або іншими законами України.

Проте слід зазначити, що судова практика додатково вказує на таку ознаку, як «породження правових наслідків для платника податків».

Читати детальніше
close icon
Пов'язані питання/Теми
Чи можна оскаржити акт перевірки?Які правові наслідки наявності акту про проведення перевірки одночасно з відсутністю податкового повідомлення-рішення на основі такого акту? Який механізм оскарження та захисту в даній ситуації?Чи можна оскаржити наказ про проведення виїзної перевірки?Чи можна оскаржити наказ про призначення невиїзної документальної перевірки?Чи повинен адміністративний суд під час розгляду справи за позовом податкового органу до платника про стягнення заборгованості на підставі неоскарженого в установленому порядку повідомлення-рішення, перевіряти законність такого рішення?Які наслідки встановлення під час судового розгляду справи про стягнення податкового боргу факту повторного оскарження платником податків податкового–повідомлення рішення до суду з інших підстав?
Зв'язки документа
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію