Організаційно - правові питання трудових відносин
Редакції документа
Питання/Тема
Як працевлаштувати іноземця в Україні?
...

...

Відповідно до ст. 26 Конституції України іноземці та особи без громадянства, що перебувають в Україні на законних підставах, користуються тими самими правами і свободами, а також несуть такі самі обов'язки, як і громадяни України, - за винятками, встановленими Конституцією, законами чи міжнародними договорами України.

Згідно ст. 8 Кодексу законів про працю України трудові відносини громадян України, які працюють за її межами, а також трудові відносини іноземних громадян, які працюють на підприємствах, в установах, організаціях України, регулюються відповідно до Закону України "Про міжнародне приватне право".

Статтею 52 Закону України "Про міжнародне приватне право" передбачено, що до трудових відносин застосовується право держави, у якій виконується робота, якщо інше не передбачено законом або міжнародним договором України. Отже, трудові відносини, що складаються між іноземцями та українськими роботодавцями, регулюються чинним трудовим законодавством України.

Основним документом, який детально регулює порядок працевлаштування іноземців чи осіб без громадянства на території України  є Закон України «Про зайнятість населення», зокрема ст. 42 - ст. 42-10

Так, відповідно до абз. 2 п. 4 ст. 3 ЗУ «Про зайнятість населення» (надалі – Закон) іноземці та особи без громадянства, які прибули в Україну для працевлаштування на визначений строк, приймаються роботодавцями на роботу на підставі дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства (надалі – дозвіл), виданого в порядку, визначеному Законом, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.

Дозвіл видається територіальними органами центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції.

Праця іноземців та осіб без громадянства може застосовуватися на різних посадах в одного або декількох (двох і більше) роботодавців, за умови отримання дозволу на кожній посаді.

Праця іноземних високооплачуваних професіоналів може застосовуватися без дозволу на посадах за сумісництвом, якщо строк дії трудового договору на посаді за сумісництвом не перевищує строк дії дозволу за основним місцем роботи.

Іноземний найманий працівник може суміщати роботу на посаді, визначену дозволом, з роботою на посаді тимчасово відсутнього працівника, за умови, що суміщення триває не більше 60 календарних днів протягом календарного року.

Читати детальніше
close icon
Пов'язані питання/Теми
Скорочення штату працівників: які виплати слід здійснити?Чи можна вважати роботу «на громадських засадах» трудовими відносинами?Чи правомірно відшкодовувати громадською організацією добові, вартість квитків, проживання у готелі, пов\'язані з відрядженням, виконавчому директору, що працює «на громадських засадах»?Чи може керівник громадської організації зі статусом юридичної особи працювати з умовами оплати праці «на громадських засадах»?Чи є встановлення інвалідності або вихід на пенсію підставою для звільнення?Особливості звільнення працівника у зв’язку із переведеннямОсобливості проведення розрахунку та видачі трудової книжки із звільненим працівником Особливості роботи з цивільно-правовим договоромОсобливості роботи за сумісництвомДодаткова відпустка за роботу за комп’ютеромРозірвання трудових відносин за ініціативою працівникаЯкі особливості розроблення та затвердження штатного розпису на підприємстві?Скільки коштує роботодавцю порушення законодавства про працю?Щодо зарахування до страхового стажу періоду на сезонних роботахЩодо оплати надурочної роботиЯк визначити дату звільнення працівника за прогул?Як діяти роботодавцю, якщо працівник тривалий час без поважних причин не з’являється на роботі?Як оформити надурочні роботи на підприємстві?Чи потрібно повідомляти податкову про прийняття працівника на роботу, якщо штатний працівник був оформлений на внутрішнє суміщення посад? Що робити, якщо підприємство таке повідомлення не подало?Що таке «ненормований робочий час»?Які особливості внесення змін до кадрової документації працівника? Чи дозволяється роботодавцю застосовувати системи штрафування по відношенню до найманих працівників?Що таке контракт як вид трудового договору?Що таке колективна матеріальна відповідальність?Стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулуЯкий спір визнається трудовим? Особливості трудових спорівЯк правильно оформити припинення трудових відносин у разі смерті працівника?Роз’ясніть, будь ласка, як буде виплачуватись зарплата з 01.01.2017 р., якщо оклад буде на рівні прожиткового мінімуму?Чи дозволяється відкликати заяву про звільнення за власним бажанням?За яких умов трудовий договір визнається недійсним?Особливості трудових відносин з ФОПомЧи дозволяється переведення працівника на іншу роботу без його згоди?Як оформити продовження строку відрядження?Щодо звільнення за ініціативою самого працівника у період тимчасової непрацездатностіЯкі особливості трудових відносин із тимчасовим працівником?Переведення на іншу роботу як зміна умов трудового договоруЯк проводиться поновлення працівника на роботі? Чи може роботодавець в односторонньому порядку зменшити розмір оплати праці?Підстави звільнення працівника при скороченні чисельності або штату працівниківЯк поновити працівника, якщо посада виведена зі штатного розпису?Підстави та розмір виплати вихідної допомоги при звільненніЯк ознайомити працівника, який перебуває на лікарняному, з наказом про оголошення догани?Особливості працевлаштування осіб з інвалідністюПідстави утримання (відрахування) роботодавцем коштів із заробітної платиПорядок скорочення штату працівниківОсобливості відсторонення працівника від роботиЧи можна прийняти працівника на роботу у вихідний день? З якого дня розпочинаються у такому разі трудові відносини?Підстави та правові наслідки введення на підприємстві зміни істотних умов праціПам’ятка зі складання цивільно-правових договорівЯк правильно скласти заяву на отримання від підприємства матеріальної допомоги?Чи зобов’язане підприємство вести військовий облік?Чи встановлюється випробувальний термін тимчасовому працівнику?Порядок проведення медичних оглядів певних категорій працівниківВиконання роботи за цивільно-правовою угодою не тягне за собою відповідальності, передбаченої КЗпП УкраїниДержпраці не дотримано порядок накладення штрафів- звертаємось до судуЩодо повідомлення працівника про дату відпустки до встановленого графіком термінуЯкий саме день вважається днем звільнення працівника?Що робити, якщо класифікатором професій не передбачена назва посади?Які найпоширеніші помилки роботодавців?Не повідомлено ДФС України про прийняття працівника на роботу: чи буде штраф за статтею 265 КЗпП?Який строк давності для застосування штрафів Держпраці?Чи виплачується компенсація за невикористану відпустку в разі звільнення за прогул?Правові колізії законодавства про перевіркиЧи можна отримати грошову компенсацію за соціальну відпустку при звільненні?Форс-мажор, відсутність фінансово-господарської діяльності або коштів у роботодавця – що є підставою для звільнення від відповідальності, передбаченої статтею 117 КЗпП?Працівника звільнено, а трудову книжку не видали і розрахунок не здійснили – які наслідки для роботодавця?Чи є правові підстави для звільнення Держпраці в областях від сплати судового збору? У який строк роботодавець може звернутись до суду про стягнення з працівника матеріальної шкоди?Як встановити неповний робочий час?Щодо обов’язковості укладання на підприємстві колективного договоруЩодо порядку ведення типової форми первинної облікової документації «Особова картка працівника» та «Особова справа»Щодо порядку та оформлення посадових інструкцій працівниківНалежне оформлення трудових відносин між роботодавцем та працівникомЩодо тривалості робочого часуЩодо правомірності накладення органами Держпраці штрафу на підприємство за порушення законодавства про працю у разі усунення порушень на виконання вимог приписуВідмінність внутрішнього сумісництва та суміщенням (професій) посадВнутрішні локальні акти роботодавця: обов’язково розробляти чи ні?Нова квота на працевлаштування осіб передпенсійного вікуШтраф за запис у трудову працівника російською мовоюВідмінності трудового договору та цивільно-правового договоруЩодо наявності ознак трудового договору при виконанні роботи прибиральниці за цивільно-правовим договоромШтраф за недотримання мінімальних гарантій в оплаті праціЧи правомірний штраф у розмірі 30 мінімальних зарплат за неподання повідомлення про прийняття працівника на роботу?Щодо норми робочого часу на 2018 рікРоботодавець вимагає відомості про реєстрацію місця проживання - чи законно це?Чи поширюється мораторій в 2018 році на перевірки всіма контролюючими органами?Яка передбачена відповідальність за невиконання нормативу працевлаштування осіб з інвалідністю?Переведення і переміщення – у чому різниця?Як правильно звільнити працівника у зв\'язку з втратою довіри?Коли можна залучити працівника до роботи у вихідні та святкові (неробочі) дні?Що таке роз’їзний характер робіт? Чи тотожне це поняття терміну «пересувний характер робіт»?Як оформити роз'їзний характер робіт на підприємстві та встановлення надбавок за такий режим роботи?Як оподатковується надбавка за роз’їзний характер роботи?Як обліковують та оподатковують аліменти?Перенесення робочих днів у 2018 роціВ якому порядку та розмірі утримують аліменти на дітей?Щодо строку застосування відповідальності за порушення законодавства про працюОсобливості виконання обов’язків тимчасового відсутнього працівника?Виконання припису унеможливлює застосування штрафу за порушення законодавства про працюОсобливості визначення кола працівників, які мають переважне право на залишення на роботі у разі скорочення їхніх посадЧи потрібно нараховувати і сплачувати ЄСВ із заробітної плати сумісника, який звільнився з основного місця роботи і не повідомив про це?
Інформація про документ
Актуально з:
01.01.2019
Зв'язки документа
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію