Додаток
Форма 1
Додаток
Форма 2
Додаток
Форма 3
Додаток
Форма 4
Вхід|Реєстрація

Ru

En

Ua

Одиниця виміру бази оподаткування
Пошук у тексті
Знайти
Вверх из Вниз
Питання/Тема
Який взаємозв’язок між видами одиниці виміру бази оподаткування та видами ставок податку?
...

...

Для бази оподаткування, одиниця виміру якої має вартісний характер, як правило застосовується відносна ставку податку відповідно до пункту 28.2 статті 28 ПК України. Так, зокрема, абзацом першим пункту 167.1. статті 167 ПК України встановлюється, що загальна ставка податку на доходи фізичних осіб становить 15 відсотків від бази оподаткування. Тобто ставка встановлюється у відсотковому відношенні від бази оподаткування.

До бази оподаткування, одиниця виміру якої має фізичний характер, як правило застосовується специфічна ставка податку відповідно до пункту 28.1 статті 28 ПК України. Так, підпунктом 266.5.1. пункту 266.5. статті 266 ПК України встановлено, що ставки податку для об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються за рішенням сільської, селищної або міської ради в залежності від місця розташування (зональності) та типів таких об'єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує 2 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування. Тобто встановлюється фіксована величина (2 відсотки від розміру мінімальної заробітної плати) щодо кожної одиниці виміру бази оподаткування (1 кв. метр).

?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити