Одиниця виміру бази оподаткування
Питання/Тема
Яке значення має одиниця виміру бази оподаткування?
...

...

Варто зазначити, що порядок визначення бази оподаткування є індивідуальним для кожного окремого податку, однак для всіх випадків характерним є те, що основою для її визначення є одиниця виміру бази оподаткування як її конкретна вартісна, фізична або інша характеристика. В теорії одиниця виміру бази оподаткування також називається параметром або масштабом податку.

Розмір кожної конкретної бази оподаткування визначають тільки на підставі використання однієї одиниці її виміру. При цьому розмір бази оподаткування визначають як результат множення одиниці виміру бази оподаткування на кількість цих одиниць, що у цілому складають повний обсяг бази оподаткування [Основи податкового права: Навчальний посібник / За ред. проф. Кучерявенко М. П. — Харків: Нац. юрид. акад. України, 2003. — с.134].

Одиниця виміру бази оподаткування є єдиною для розрахунку і обліку податку. Платник податку зобов'язаний мати документальні підтвердження щодо обґрунтування будь-якої позиції податкової звітності [Основи податкового права: Навчальний посібник / За ред. проф. Кучерявенко М. П. — Харків: Нац. юрид. акад. України, 2003. — с.134-135].

Варто зазначити, що усі розрахунки бази оподаткування повинні здійснюватись на підставі документально підтверджених даних про об'єкти оподаткування чи у зв'язку з оподаткуванням, із зазначенням одиниці її виміру.

?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію