Обов'язкові платежі
Питання/Тема
Збір
...

...

Податковим збором (платою, внеском), відповідно до статті 6 ПК України, є обов'язковий платіж до відповідного бюджету, що справляється з платників зборів, з умовою отримання ними спеціальної вигоди, у тому числі внаслідок вчинення на користь таких осіб державними органами, органами місцевого самоврядування, іншими уповноваженими органами та особами юридично значимих дій.

Загалом, податкові збори мають ряд ознак, які відрізняють їх від інших податкових платежів.

По-перше, при сплаті податкового збору має місце індивідуально визначене зустрічне задоволення на користь його платника, що полягає у тому числі, але не виключно, у вчиненні юридично значимих дій на його користь. Це головним чином, але не виключно, відрізняє збори від податків. Сплата здійснюється за певною обставиною, у зв'язку з наданням послуги на користь платника.

Звідси проявляється безсистемність надходжень до бюджету від податкових зборів та відносно невеликий обсяг самих надходжень, адже сплата здійснюється лише в тих випадках, коли платнику необхідна певна послуга від держави.

Обов'язковість зустрічної дії з боку держави викликає зміну конструкції самого збору: в деяких випадках в ньому відсутній об'єкт оподаткування. В таких випадках сплата пов'язується не з вчиненням певних операцій або наявністю у платника майна, а у зв'язку з необхідністю вчинення державою на користь платника певної дії. Так, наприклад, об'єкт оподаткування відсутній у статті 268 ПК України, якою регулюється механізм справляння туристичного збору.

Читати детальніше
close icon
Інформація про документ
Зв'язки документа
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію