Наукове дослідження, наукова розробка
Питання/Тема
Чи можна вважати благодійною допомогою на проведення наукового дослідження чи розробки, результат яких отриманий у зв’язку з виконанням особою трудової функції чи на замовлення?
...

...

Відповідно до норм Цивільного кодексу України об'єкт права інтелектуальної власності може бути створений працівником у зв'язку з виконанням трудового договору або на замовлення.

В таких випадках оплата праці працівника, що проводить наукове дослідження чи розробку або ж надання коштів на їх проведення, а саме на відшкодування вартості обладнання, матеріалів, інших витрат або ж надання таких коштів замовником виконавцю не може вважатися благодійною допомогою, що не включається до оподаткованого доходу платника податку, що прямо узгоджується з нормами ПК України.

Так, підпункт 170.7.4 пункту 170.7 статті 170 ПК України встановив, що не включається до оподатковуваного доходу цільова благодійна допомога платнику податку, який проводить наукове дослідження або розробку, якщо отримання такої допомоги не буде передумовою для виникнення будь-яких договірних зобов'язань між благодійником або третьою особою та набувачем благодійної допомоги у майбутньому, крім обов'язків з цільового використання такої благодійної допомоги.

Читати детальніше
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію