Натуральний коефіцієнт
Питання/Тема
Чи збільшує податкове зобов’язання податкового агента застосування натурального коефіцієнта?
...

...

Обов'язок нарахування, утримання та сплати ПДФО до бюджету від імені та за рахунок фізичної особи з доходів, що їй виплачуються покладається на податкового агента та закріплено у підпункті 14.1.182 пункту 14.1 статті 14 ПК України.

Підпункт 168.1.4 пункту 168.1 статті 168 ПК України деталізує цей обов'язок щодо сплати ПДФО податковим агентом у негрошовій формі до бюджету протягом банківського дня, що настає за днем нарахування.

Якщо з грошового доходу податковий агент може сплатити ПДФО з частини виплаченого доходу, то дохід у натуральній формі неможливо «поділити» і сплатити його до бюджету. Тому податковий агент зобов'язаний самостійно сплачувати ПДФО із власних коштів з виплаченого доходу, що є фактичним податковим обтяженням.

Читати детальніше
close icon
Інформація про документ
Елемент податку:
  • База оподаткування
  • Вид платежу:
    Податок на доходи фізичних осіб
    Зв'язки документа
    ?Поставте своє запитання
    Популярні податкові теми
    Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
    Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
    Відправити
    Замовити персональну презентацію