Міжнародне поштове відправлення
Питання/Тема
Які особливості перетину кордону та оподаткування товарів, ввезених на митний кордон України, у міжнародних поштових та експрес відправленнях?
...

...

Товари, які ввозяться на митну територію України у міжнародних поштових та експрес відправленнях

Митне оформлення

Здійснюють оператори поштового зв'язку, експрес-перевізники чи декларанти або уповноважені ними особи.

Товари, які не є об'єктом оподаткування митними платежами, а також кореспонденція, поштові листи та листівки, література для сліпих, друковані матеріали, міжнародні експрес-відправлення документарного характеру декларуються в усній формі на підставі товаросупровідних документів.

Інші товари, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон України у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, підлягають письмовому декларуванню (стаття 236 МК України).

Митний контроль

Митний контроль не здійснюється щодо листів, поштових карток та секограм, крім випадків наявності достатніх підстав вважати, що в зазначених відправленнях містяться товари, щодо яких законодавством встановлено заборони та/або обмеження щодо переміщення через митний кордон України (частина 9 статті 233 МК України).

Оподаткування

Не сплачується щодо товарів (крім підакцизних товарів) , якщо в одній депеші від одного відправника у міжнародних поштових відправленнях, на адресу одного одержувача (юридичної або фізичної особи) в одному вантажі експрес-перевізника від одного відправника у міжнародних експрес-відправленнях, якщо їх сумарна фактурна вартість не перевищує еквівалент 150 євро (частина 1 статті 234 МК України).

Підакцизні товари, переміщення (пересилання) яких через митний кордон України не заборонено законом, незалежно від вартості оподатковуються митом відповідно до МК України, а також ПДВ та акцизним податком відповідно до ПК України (частина 3 статті 234 МК України).

Експерт Taxlink,

Мирослава НЕЧАЙ

close icon
Інформація про документ
Елемент податку:
 • База оподаткування
 • Зв'язки документа
  ?Поставте своє запитання
  Популярні податкові теми
  Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
  Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
  Відправити
  Замовити персональну презентацію