Митна територія України
Питання/Тема
Чи є державною та/чи митною територією України її виключна (морська) економічна зона та континентальний шельф?
...

...

Україна має певні суверенні права цільового характеру та здійснює юрисдикцію також на континентальному шельфі та у виключній (морській) економічній зоні, які мають змішаний правовий режим та не включаються до складу державної території України.

Конвенція з морського права 1982 р. визначає виключну економічну зону як район, що знаходиться за межами територіального моря та прилягає до нього, шириною не більше 200 морських миль, що відлічуються від вихідних ліній, від яких відміряється ширина територіального моря. Прибережна держава відповідно до міжнародного права отримує не повний суверенітет над виключною економічною зоною, а:

а) суверенні права з метою розвідки, розробки та збереження природних ресурсів як живих, так і неживих – у водах, що покривають морське дно, на морському дні та в його надрах, а також з метою управління цими ресурсами і у відношенні інших видів діяльності з економічної розвідки та розробки вказаної зони, таких як виробництво енергії шляхом використання енергії води, течії та вітру;

...

Читати детальніше
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію