Додаток
Форма 1
Додаток
Форма 2
Додаток
Форма 3
Додаток
Форма 4
Вхід|Реєстрація

Ru

En

Ua

Малолітня особа
Пошук у тексті
Знайти
Вверх из Вниз
Питання/Тема
Чи враховується розмір соціальних виплат на утримання дитини, при визначенні суми доходу, до якого може бути застосована податкова соціальна пільга?
...

...

Проблема випливає з позиції контролюючих органів, яка полягає в тому, що спільним для доходів у вигляді заробітної плати та соціальних виплат на утримання дитини, що здійснюються роботодавцем, є те, що вони носять систематичний характер, спрямовуються на членів трудового колективу, здійснюються роботодавцем тощо.

Проте, на наш погляд, в цьому питанні слід погодитись із позицією, напрацьованою в судовій практиці. Так, ВАСУ в ухвалі від 13 жовтня 2014 року у справі № 816/1875/13-а виходив з того, що врахування виплат повинно відбуватися в залежності від віднесення їх до фонду оплати праці. Так, відповідно до пункту 3.4 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 13 січня 2004 року № 5, «…до фонду оплати праці не належать соціальні допомоги та виплати за рахунок коштів підприємства, установлені колективним договором (працівникам, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною, на народження дитини, сім'ям з неповнолітніми дітьми)».

У зв'язку з цим доходи отримані у вигляді соціальної допомоги на утримання дитини не повинні враховуватися при визначені податкової соціальної пільги, оскільки такі доходи мають іншу правову природу, порівняно із заробітною платою.

close icon
Інформація про документ
Актуально з:
18.06.2015
Елемент податку:
  • Платник податку
  • Зв'язки документа
    ?Поставте своє запитання
    Популярні податкові теми
    Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
    Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
    Відправити