Додаток
Форма 1
Додаток
Форма 2
Додаток
Форма 3
Додаток
Форма 4
Розширений пошук
Тарифна політика
Вхід|Реєстрація

Ru

En

Ua

Малоцінні необоротні матеріальні активи
Пошук у тексті
Знайти
Вверх из Вниз
Питання/Тема
Який порядок амортизації малоцінних необоротних матеріальних активів?
...

...

Пунктом 5.2 Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 7 «Основні засоби», затвердженого наказом Мінфіну України від 27.04.2000 р. № 92 (далі – П(С)БО 7), малоцінні необоротні матеріальні активи (далі – МНМА) виділено в окрему підгрупу групи основних засобів «Інші необоротні матеріальні активи», тобто вони є основними засобами.

Так само, як і інші об'єкти основних засобів, вартість МНМА систематично розподіляють протягом строку корисного використання (експлуатації), тобто амортизують.

Для бухгалтерського обліку пунктом 26 П(С)БО 7 передбачено п'ять методів амортизації основних засобів. Проте для МНМА за пунктом 27 П(С)БО 7 можна застосовувати прямолінійний та виробничий методи, а також два спеціальні для МНМА методи, за якими:

  1. або у першому місяці використання нараховується амортизація в сумі, що дорівнює 50 % амортизованої вартості об'єкта, а решта 50 % – у місяці його вилучення з активів (списання з балансу) внаслідок невідповідності критеріям визнання активом. Інакше його називають методом «50 % х 50 %»;
  2. або у першому місяці використання об'єкта нараховується амортизація у розмірі 100 % амортизованої вартості об'єкта. Ще його називають методом «100 %».
Читати детальніше
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Вхід/Реєстрація
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити