Додаток
Форма 1
Додаток
Форма 2
Додаток
Форма 3
Додаток
Форма 4
Розширений пошук
Тарифна політика
Вхід|Реєстрація

Ru

En

Ua

Малоцінні необоротні матеріальні активи
Пошук у тексті
Знайти
Вверх из Вниз
Питання/Тема
Що таке малоцінні необоротні матеріальні активи?
...

...

Поняттям «малоцінні необоротні матеріальні активи» (далі – МНМА) найчастіше оперують у сфері бухгалтерського обліку. Власне, звідси воно перейшло у податковий. Проте чинним законодавством не встановлено відокремленої категорії активів, як МНМА. Вони є різновидом основних засобів.

Згідно з пунктом 5.2 Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 7 «Основні засоби», затвердженого наказом Мінфіну України від 27.04.2000 р. № 92 (далі – П(С)БО 7), МНМА є однією з підгруп основних засобів у складі групи «Інші необоротні матеріальні активи».

Тому головною ознакою належності МНМА до основних засобів ( пункт 4 П(С)БО 7) є очікуваний строк корисного використання об'єкта. Він повинен бути більше одного року, або операційного циклу, якщо він довший за рік.

Єдиною відмінністю МНМА від інших основних засобів є критерій малоцінності, який застосовується до їхньої первісної вартості, встановлювати який підприємства можуть самостійно на підставі пункту 5.2 П(С)БО 7. Цитуємо: «Підприємства можуть установлювати вартісні ознаки предметів, що входять до складу малоцінних необоротних матеріальних активів».

Звертаємо увагу, що підприємства можуть, але не зобов'язані встановлювати критерій малоцінності для певних об'єктів основних засобів.

Читати детальніше
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Вхід/Реєстрація
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити