Майнові права інтелектуальної власності
Питання/Тема
Що таке майнові права інтелектуальної власності?
...

...

Відповідно до частини 1 статті 424 Цивільного кодексу України (далі – ЦК України), майновими правами інтелектуальної власності є:

1) право на використання об'єкта права інтелектуальної власності;

2) виключне право дозволяти використання об'єкта права інтелектуальної власності;

3) виключне право перешкоджати неправомірному використанню об'єкта права інтелектуальної власності, в тому числі забороняти таке використання;

4) інші майнові права інтелектуальної власності, встановлені законом.

Відповідно до частини 1 статті 190 ЦК України майнові права є складовою частиною майна суб'єкта цивільних правовідносин. За частиною 3 статті 424 ЦК України майнові права інтелектуальної можуть відповідно до закону бути вкладом до статутного капіталу юридичної особи, предметом договору застави та інших зобов'язань, а також використовуватися в інших цивільних відносинах. Тобто, вони є об'єктом цивільних правовідносин.

Для цілей оподаткування майнові права щодо об'єктів інтелектуальної власності необхідно нематеріальними активами (підпункт 14.1.120 пункту 14.1 статті 14 ПК України). Відповідно до підпункту  14.1.244 пункту 14.1 статті 14 ПК України матеріальні та нематеріальні активи, у тому числі земельні ділянки, земельні частки (паї), а також цінні папери та деривативи, що використовуються у будь-яких операціях, крім операцій з їх випуску (емісії) та погашення, є товарами. Отже, для цілей оподаткування майнові права інтелектуальної власності слід вважати товаром.

Читати детальніше
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію