Майнові права інтелектуальної власності
Питання/Тема
Яким чином здійснюється надання та передача майнових прав інтелектуальної власності?
...

...

Відповідно до статті 427 Цивільного кодексу України (далі – ЦК України), майнові права ІВ можуть бути передані відповідно до закону повністю або частково іншій особі. Умови передання майнових прав інтелектуальної власності можуть бути визначені договором, який укладається відповідно до ЦК України та іншого закону.

За частиною 1 статті 1107 ЦК України, розпоряджання майновими правами інтелектуальної власності здійснюється на підставі таких договорів:

1) ліцензія на використання об'єкта права інтелектуальної власності;

2) ліцензійний договір;

3) договір про передання виключних майнових прав інтелектуальної власності;

4) інші договори щодо розпоряджання майновими правами інтелектуальної власності, які не передбачені ЦК України.

Послуги, за якими власник майнових прав інтелектуальної власності надає право на користування такими майновими правами є договорами з надання майнових прав інтелектуальної власності. Відповідно до підпункту 14.1.225 пункту 14.1 статті 14 ПК України, будь-який платіж, отриманий як винагорода за використання або за надання права на використання об'єкта права інтелектуальної власності, є роялті[МН1] .

Якщо договір про передачу прав інтелектуальної власності спрямований на повну поступку (відчуження) майнових прав на об'єкт прав інтелектуальної власності, то це є договір з передачі майнових прав інтелектуальної власності, а плата за таку передачу не є роялті, а звичайним платежем за реалізоване майно (товар).

Читати детальніше
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію