Ліквідація/Ліквідація юридичної особи/Ліквідаційна комісія/Припинення підприємницької діяльності
Питання/Тема
Яким чином здійснюється процедура ліквідації юридичної особи та припинення підприємницької діяльності ФОП контролюючим органом?
...

...

Окрім добровільної ліквідації юридичної особи та припинення підприємницької діяльності ФОП, яка здійснюється за рішенням уповноваженої особи чи органу такої юридичної особи, діяльність платника податків може припинятись і в примусовому порядку за рішенням суду.

Підстави для звернення уповноваженими суб'єктами до суду щодо ліквідації юридичної особи та припинення підприємницької діяльності ФОП закріплені різноманітними НПА, які складають значну нормативну базу.

Податковий кодекс

Перш за все, саме ПК України закріплює право контролюючих органів на звернення до суду з позовом про ліквідацію юридичної особи та припинення підприємницької діяльності ФОП:

  • підпункт 20.1.37контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо припинення юридичної особи та припинення фізичною особою – підприємцем підприємницької діяльності та/або про визнання недійсними установчих (засновницьких) документів суб'єктів господарювання;
  • пункт 67.2контролюючі органи в установленому законом порядку мають право звертатися до суду про винесення судового рішення щодо:
  • припинення юридичних осіб або підприємницької діяльності фізичних осіб – підприємців;
  • відміни державної реєстрації припинення юридичних осіб або підприємницької діяльності фізичних осіб – підприємців;
  • скасування державної реєстрації змін до установчих документів.
Читати детальніше
close icon
Інформація про документ
Зв'язки документа
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію