Кримінальна відповідальність
Питання/Тема
Як можна усунути розбіжності між нормами ПК України та положеннями кримінального законодавства?
...

...

Чітке віднесення випадку «досягнення податкового компромісу» або до підстав звільнення від кримінальної відповідальності ,або до підстав закриття кримінального провадження.
Варіант-1: Віднесення випадку «досягнення податкового компромісу» до підстав звільнення від кримінальної відповідальності, необхідним є внесення змін до Розділу ІХ КК України, а саме додавання статті 491 «Звільнення від кримінальної відповідальності у зв'язку із досягненням податкового компромісу».
Варіант-2: Віднесення випадку «досягнення податкового компромісу» до підстав закриття кримінального провадження як окремої підстави, необхідним є внесення змін до пункту 1 Підрозділу 92 «Перехідних положень» ПК України. Вважаємо, що більш обґрунтованим та доцільним буде варіант-1, оскільки досягнення податкового компромісу за своїм змістом є саме підставою для звільнення від кримінальної відповідальності, бо полягає в усвідомленні особою протиправності вчиненого нею правопорушення, спрямованого на добровільне усунення негативних наслідків вчиненого нею правопорушення. У своїй сутті/змістові досягнення податкового компромісу містить загальні ознаки інших підстав звільнення від кримінальної відповідальності, визначених статтями 45–49 КК України.

?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію