Касовий метод
Питання/Тема
У яких випадках застосовується касовий метод при оподаткуванні податком на доходи фізичних осіб?
...

...

Касовий метод для обліку при оподаткуванні податком на доходи фізичних осіб застосовується, якщо:

  1. платник податку є фізичною особою – підприємцем, який перебуває на загальній системі оподаткування;
  2. платник податку є фізичною особою, яка здійснює незалежну професійну діяльність;
  3. дохід отримується платником податків не від податкового агента;
  4. іноземні доходи.

Фізична особа підприємець

Відповідно до пункту 177.1 статті 177 ПК України, доходи фізичних осіб – підприємців, отримані протягом календарного року від провадження господарської діяльності, оподатковуються за ставками, визначеними у пункті 167.1 статті 167 цього Кодексу. За пунктом 177.2 статті 177 ПК України, об'єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов'язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи – підприємця.

Отже, ПК України чітко встановлює, що доходи фізичної особи – підприємця, отримані від провадження ним господарської діяльності підлягають обліку за касовим методом. Такої ж думки дотримуються контролюючі органи. Так, в базі податкових знань зазначено наступне: «При цьому, оскільки виручкою фізичної особи – підприємця вважається дохід, отриманий у грошовій та негрошовій формі, то датою при формуванні загального оподатковуваного доходу є дата фактичного надходження коштів на банківський рахунок (у касу) або отримання інших видів компенсацій вартості поставлених (або тих, що підлягають поставці) ним товарів, тобто застосовується касовий метод».

...

Читати детальніше
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію