Стаття 268. Туристичний збір
Питання/Тема
Хто не може бути платником туристичного збору? Які існують пільги щодо сплати туристичного збору? Якими документами підтверджується наявність пільг?
...

...

Згідно пункту 268.2.2 ПК України, платниками збору не можуть бути наступні категорії:

Категорія платників , звільнених від оподаткування

Підтверджуючі документи

1

Особи, які постійно проживають, у тому числі на умовах договорів найму, у селі, селищі або місті, радами яких встановлено такий збір

Паспорт громадянина України або паспортний документ, виданий уповноваженими державними органами України чи іншої держави або статутними організаціями ООН ( документ, що підтверджує громадянство, посвідчує особу пред'явника, дає право на в'їзд або виїзд з держави і визнаний Україною). Проживання на умовах договору найму підтверджується договором найму ( оренди) житла.

2

Особи, які прибули у відрядження

Перебування особи у відрядженні підтверджується наказом або розпорядженням підприємства про направлення працівника у відрядження. При цьому, граничний строк перебування у відрядженні у межах України становить 30 календарних днів, за кордон – 60 календарних днів. До того ж, слід звертати увагу на оформлення наказу, який має містити: пункт призначення, назву підприємства , куди відряджений працівник , строк і мету призначення. При цьому, важливою є наявність документів, що підтверджують зв'язок службового відрядження з основною діяльністю підприємства.

3

Інваліди , діти-інваліди та особи, що супроводжують інвалідів I групи або дітей-інвалідів ( не більше одного супроводжуючого)

Особи, які належать до категорії інвалідів , дітей-інвалідів , підтверджують свій статус відповідним посвідченням , а особи, що супроводжують інвалідів I групи або дітей-інвалідів , – документом, що засвідчує таку особу.

4

Ветерани війни

Особи, які належать до категорії ветеранів війни, підтверджують свій статус відповідним посвідченням

5

Учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Особи, які належать до категорії учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, підтверджують свій статус відповідним посвідченням

6

Особи, які прибули за путівками ( курсівками) на лікування, оздоровлення, реабілітацію до лікувально-профілактичних, фізкультурно-оздоровчих та санаторно-курортних закладів, що мають ліцензію на медичну практику та акредитацію центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони здоров'я

Наявність путівки або курсівки є підставою для надання пільги по сплаті збору.

Крім того, податковий агент має засвідчити наявність у нього:

  • ліцензії на медичну практику;
  • акредитації МОЗ ( наявність акредитаційного сертифіката).

7

Діти віком до 18 років

Документ, що посвідчує особу ( свідоцтво про народження, паспорт)

8

Дитячі лікувально-профілактичні, фізкультурно-оздоровчі та санаторно-курортні заклади

Не можемо не прокоментувати алогічність даної норми: включення даних закладів до осіб, які не є платниками не може вважатися пільгою, адже вони не є платниками туристичного збору за визначенням, наведеним у пункті 268.2.1 ПК України.

Натомість, санаторно-курортні заклади є податковими агентами відповідно до пункту 268.5.1 ПК України

close icon
Пов'язані питання/Теми
Що таке туристичний збір?Яким є порядок встановлення туристичного збору?Яким чином у рішенні про встановлення туристичного збору має бути визначено податкових агентів?Що є об’єктом туристичного збору?Куди спрямовуються кошти, отримані від справляння туристичного збору? Чи мають цільове спрямування кошти від туристичного збору?Хто є платником туристичного збору?Яким чином має бути підтверджено наявність пільг у платника? І хто несе відповідальність у випаду ненадання платником відповідних документів?Чи може місцева рада запровадити пільги для окремих категорій платників?Чи необхідно дитячим таборам, які приймають на відпочинок дітей за путівками, утримувати з них туристичний збір?Працівник, повернувшись із відрядження, надав до бухгалтерії рахунок на проживання в готелі, до якого включено туристичний збір. Чи включається такий збір до складу витрат на відрядження? У якому розмірі встановлюється ставка туристичного збору?Яким чином визначається база оподаткування туристичного збору?Чи передбачена сплата туристичного збору податковим агентом при зарахуванні попередньої оплати (авансу) за проживання та яким чином аванс враховується при остаточному розрахунку туристичного збору?У декларації з туристичного збору показують лише ту суму проживання, що обкладається туристичним збором?Хто є податковим агентом під час справляння туристичного збору? Які функції виконує податковий агент під час справляння туристичного збору?Чи є податковими агентами юридичні особи та фізичні особи-підприємці, які надають послуги з тимчасового проживання громадян, якщо на адміністративній території установлений туристичний збір, але договір з місцевою радою ними не укладений?Чи потрапляє в дохід підприємця – платника єдиного податку туристичний збір? Яким чином у рахунку податковий агент відображає суму сплаченого платником туристичного збору?Які встановлюються строки для декларування та сплати туристичного збору?Чи може податковий агент не подавати податкову декларацію туристичного збору, у разі якщо такий агент припинив діяльність з надання відповідних послуг?
Інформація про документ
Актуально з:
11.09.2015
Вид платежу:
Туристичний збір
Зв'язки документа
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію