Стаття 268. Туристичний збір
Питання/Тема
Чи передбачена сплата туристичного збору податковим агентом при зарахуванні попередньої оплати (авансу) за проживання та яким чином аванс враховується при остаточному розрахунку туристичного збору?
...

...

Відповідно до пункту 268.6.1 ПК України, податкові агенти справляють туристичний збір під час надання послуг, пов'язаних з тимчасовим проживанням (ночівлею), і зазначають суму сплаченого збору окремим рядком у рахунку (квитанції) на проживання.

Так, наприклад, пунктом 3.6 Правил користування готелями й аналогічними засобами розміщення та надання готельних послуг, затверджених наказом Державної туристичної адміністрації від 16.03.04 №19, передбачено, що договір про надання основних готельних послуг споживачу вважається укладеним після оформлення документів на проживання (заповнення анкети, реєстрації) та засвідчується розрахунковою квитанцією або іншим розрахунковим документом, що підтверджує укладення договору і містить у собі, інформацію, передбачену цим пунктом.

Крім того, слід зазначити, що пунктом 3.2 Правил визначено, що при бронюванні номера (місця) готель може запросити передплату за надання готельних послуг. Передплата враховується в оплату готельних послуг при остаточному розрахунку, якщо інше не обумовлено укладеним із замовником договором.

Враховуючи вищевикладене, оскільки податкові агенти справляють туристичний збір під час надання послуг проживання (ночівлі) та факт надання таких послуг підтверджується відповідними документами на проживання (заповнені анкети, реєстрація тощо), то з коштів, отриманих у вигляді передоплати за проживання (бронювання місця для проживання), туристичний збір не справляється.

close icon
Пов'язані питання/Теми
Що таке туристичний збір?Яким є порядок встановлення туристичного збору?Яким чином у рішенні про встановлення туристичного збору має бути визначено податкових агентів?Що є об’єктом туристичного збору?Куди спрямовуються кошти, отримані від справляння туристичного збору? Чи мають цільове спрямування кошти від туристичного збору?Хто є платником туристичного збору?Хто не може бути платником туристичного збору? Які існують пільги щодо сплати туристичного збору? Якими документами підтверджується наявність пільг?Яким чином має бути підтверджено наявність пільг у платника? І хто несе відповідальність у випаду ненадання платником відповідних документів?Чи може місцева рада запровадити пільги для окремих категорій платників?Чи необхідно дитячим таборам, які приймають на відпочинок дітей за путівками, утримувати з них туристичний збір?Працівник, повернувшись із відрядження, надав до бухгалтерії рахунок на проживання в готелі, до якого включено туристичний збір. Чи включається такий збір до складу витрат на відрядження? У якому розмірі встановлюється ставка туристичного збору?Яким чином визначається база оподаткування туристичного збору?У декларації з туристичного збору показують лише ту суму проживання, що обкладається туристичним збором?Хто є податковим агентом під час справляння туристичного збору? Які функції виконує податковий агент під час справляння туристичного збору?Чи є податковими агентами юридичні особи та фізичні особи-підприємці, які надають послуги з тимчасового проживання громадян, якщо на адміністративній території установлений туристичний збір, але договір з місцевою радою ними не укладений?Чи потрапляє в дохід підприємця – платника єдиного податку туристичний збір? Яким чином у рахунку податковий агент відображає суму сплаченого платником туристичного збору?Які встановлюються строки для декларування та сплати туристичного збору?Чи може податковий агент не подавати податкову декларацію туристичного збору, у разі якщо такий агент припинив діяльність з надання відповідних послуг?
Інформація про документ
Актуально з:
11.09.2015
Вид платежу:
Туристичний збір
Зв'язки документа
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію