Іноземці в пенсійному забезпеченні та громадяни в іноземних пенсійних системах
Питання/Тема
Чи мають право іноземці брати участь у системі пенсійного забезпечення України?
...

...

Конституцією України та Законом України від 22.09.2011 № 3773-VI «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» визначено, що іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, користуються тими ж правами та несуть ті ж обов'язки, що й громадяни України, за винятком заборон прямо встановлених чинним законодавством.

Отже, іноземці та особи без громадянства, які мають постійне місце проживання в Україні, мають право на призначення пенсії на загальних підставах, передбачених чинним законодавством України (частина 4 статті 2 та частина 4 статті 8 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»).

І іноземці, і особи без громадянства підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, якщо вони працюють в:

  •  в українських підприємствах, установах, організаціях, які є юридичними особами і створені відповідно до законодавства України;
  •  у філіях, представництвах, відділеннях та інших відокремлених підрозділах українських підприємств, установ, організацій;
  •  в об'єднаннях громадян;
  •  на підставі цивільно-правового договору.

Особи без громадянства також підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню за умови їх працевлаштування у:

  •  консульських установах та дипломатичних представництвах іноземних держав на території України;
  •  філіях, представництвах, відділеннях та інших відокремлених підрозділах іноземних підприємств, установ, організацій, міжнародних організацій, які розташовані на території України.

Важливою умовою є сплата внесків, але це є обов'язком роботодавця, і питання їх несплати вирішується таким же чином, як і для громадян України. Або ж іноземці та особи без громадянства можуть брати добровільну участь в системі пенсійного страхування та самостійно сплачувати внески.

Читати детальніше
close icon
Інформація про документ
Зв'язки документа
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію