Гастрольні заходи
Питання/Тема
Який порядок оподаткування доходів від участі в гастрольних заходах?
...

...

Податковий кодекс України від 02.12.2010 № 2755-VI регулює відносини щодо оподаткування доходів від участі в гастрольних заходах.

Зауважмо, що норми підпункту 170.10.5 пункту 170.10 статті 170 ПК України, що визначають порядок оподаткування таких доходів поширюються лише на нерезидентів.

Відповідно до статті 162 ПК України, платниками ПДФО є нерезиденти лише щодо доходів, з джерела їх походження в Україні.

Так, відповідно до абзацу 3 підпункту 170.10.5 пункту 170.10 статті 170 ПК України, оподаткування доходів нерезидентів від участі в гастрольних заходах здійснюється податковими агентами на загальних підставах.

Отже, відповідно до статті 167 ПК України, для обчислення суми податку слід застосовувати ставку у розмірі 18%.

Податковими агентами у даних правовідносинах можуть виступають суб'єкти господарювання - концертні майданчики, з якими безпосередньо укладаються договори оренди на провадження гастрольного заходу.

Звертаємо вашу увагу, що такий суб'єкт господарювання не є відповідальним за сплату ПДФО до бюджету, адже відповідно до підпункту 170.10.5 пункту 170.10 статті 170 ПК України, вони виконують або перевірку повноти та своєчасності сплати податку іноземними учасниками гастрольних заходів або самостійно сплачують податок за відповідним договором з таким учасником до бюджету. Дані доходи надходять до місцевих бюджетів за місцем розташування таких концертних майданчиків.

?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію