Фіскальний чек/Касовий чек
Питання/Тема
Чи зобов’язана фізична особа – підприємець видати фіскальний чек?
...

...

Відповідно до аналізу статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон), фіскальні чеки видаються суб'єктами господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також при здійсненні операції з приймання готівки для подальшого  її  переказу.

Виняток із зазначеного вище правила встановлюється статтею 9 Закону. У положенні цієї статті, зокрема пункті 6, вказується, що реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) не використовуються при  продажу товарів (наданні послуг) фізичними особами – підприємцями, які відносяться, відповідно до ПК України, до груп  платників єдиного податку, що не застосовують РРО. 

Отже, положення пункту 6 статті 9 Закону не поширюється на фізичних осіб – підприємців, які перебувають на загальній системі оподаткування.

Водночас, відповідно до пункту 296.10 статті 296 ПК України РРО не застосовуються платниками єдиного податку:

  • першої групи;

- другої і третьої груп (фізичні особи – підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень.

close icon
Інформація про документ
Зв'язки документа
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію