Фінансові установи
Питання/Тема
Як співвідносяться терміни «фінансова організація», «кредитно-фінансова установа» та «фінансова установа», що застосовуються у ПК України?
...

...

Термін

Застосу-вання у ПК України

Нормативно-правове регулювання

Співвідношення з терміном «фінансова установа»

1

Фінансова організація

Напр., підпункти 14.1.44, 14.1.97 ПК України та інші

Відсутнє визначення

Термін найчастіше використовується у контексті міжнародних фінансових організацій, наприклад, Постанова Кабінету Міністрів України «Про порядок ініціювання, підготовки та реалізації проектів економічного і соціального розвитку України, що підтримуються міжнародними фінансовими організаціями»

2

Кредитно-фінансова установа

Підпункт 87.3.4 ПК України

Відсутнє, але існувало раніше. Декрет Кабінету Міністрів України застосовував термін «кредитно-фінансова установа» до внесення змін Законом України № 3453-IV від 21 лютого 2006 р. Крім того, скасовані були інші нормативно-правові акти, які містили поняття «фінансово-кредитна установа»

Зважаючи на те, що підпунктом 87.3.4 ПК України передбачається, що кредитно-фінансовими установами надаються позики та кредити, під цим терміном слід розуміти: 1) резидентів, які є фінансовими установами, або нерезидентів, крім нерезидентів, які мають офшорний статус; 2) банк-резидент або нерезидент, що кваліфікується як банківська установа згідно із законодавством країни перебування нерезидента, або резидент і нерезидент, які мають згідно з відповідним законодавством статус небанківських фінансових установ, а також іноземна держава або її офіційні агентства, міжнародні фінансові організації та інші кредитори – нерезиденти

Читати детальніше
close icon
Пов'язані питання/Теми
Які існують види фінансових установ?Як можна самостійно перевірити статус фінансової установи?Чи відрізняється статус банківських і небанківських фінансових установ і чи мають такі відмінності значення для податкових відносин?Яке основне призначення фінансових установ у межах податкових правовідносин?Чи має значення момент подання в банк платіжного доручення на перерахування податків для визнання виконаним податкового обов’язку платника щодо сплати податку?Якими є повноваження контролюючих органів щодо фінансових установ?Чи зобов’язані банки та інші фінансові установи повідомляти контролюючі органи про відкриття рахунків для власних потреб ФОП та особам, які провадять незалежну професійну діяльність, з метою взяття їх на облік? Чи зобов’язані ФОП та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, повідомляти про свій статус банки та інші фінансові установи, в яких такі особи відкривають рахунки для зарахування коштів на вимогу ФО (для власних потреб)?Яку відповідальність і за які порушення можуть нести фінансові установи?Яким чином контролюючі органи обчислюють суму штрафних санкцій у разі вчинення правопорушення, передбаченого пунктом 118.2 ПК України?Яку відповідальність несуть банки під час перерахування податків платників?Яким чином розраховується пеня та штрафні санкції для банку під час запровадження мораторію на задоволення вимог кредиторів?
Інформація про документ
Актуально з:
02.09.2015
Зв'язки документа
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію